Sarunu Darbnīca nr.2 – Atskats

Sarunu Darbnīca nr.2 – Atskats

Prieks satikties, prieks dalīties un prieks iepazīties!

Esam aizvadījuši vēl vienu lielisku, saturīgu vakaru kopīgās sarunās; trīs tēmas, divas valodas, rosinoši stāsti un dažādas pieredzes. Šajā Sarunu Darbnīcā apskatījām tādus jautājumus kā radošā brīvība un citu mākslas formu iekļaušana dejā, laikmetīgais cirks pasaulē un tā attīstības ceļš Baltijā, kolektīva teātra izrāžu veidošana u.c.

Sirsnīgi pateicamies šīs darbnīcas kodolam:

Martai Aišei

Marta pasniedz franču valodu, dejo un mīl teātri un skatuvi. Viņas radošā darbība bijusi cieši saistīta ar Latvijas Kultūras akadēmiju un dažādiem projektiem teātra jomā gan Latvijā (Nacionālajā un Dailes teātrī), gan Francijā (sadarbībā ar  Théâtre de la Tête Noire Orleānā).

Mārai Pāvulai

Māra laikmetīgā cirka pasaulē ir iegrimusi jau 5 gadus, pa šo laiku uzrakstot 5 pētījumus par dažādiem cirka aspektiem, strādājusi par producenti cirka trupai Collectif Mallunés Beļģijā, šobrīd vada laikmetīgā cirka platformu Next Door Circus un piedalās laikmetīgā cirka un ielu teātra festivāla Re! Rīga organizēšanā. Līdztekus tam viņa regulāri publicē rakstus par laikmetīgā cirka sociālajiem, ģeopolitiskajiem un estētiskajiem aspektiem Latvijas un ārzemju medijos.

Džonatanam Dirandēnam

Džonatans vada kolektīvās teātra darbnīcas franču valodā, apvienojot interesi par teātra mākslu ar savu profesiju – franču valodas apmācību. Viņš pats ir piedalījies kolektīvo izrāžu uzvedumos studiju gados Franškontē Universitātē Francijā 90. gadu vidū. Latvijā jau vairākus gadus Džonatans vada kolektīvā teātra darbnīcu Latvijas Kultūras akadēmijā, bet par teātri netika aizmirsts arī laikā, kad viņš dzīvoja un strādāja Krievijā un Šveicē. Tādējādi viņš ir piedalījies vairāk nekā 15 kolektīvo izrāžu uzvedumos franču valodā, kas tikuši izrādīti vairākās Latvijas pilsētās un Eiropā.

Liels paldies visiem, kas piedalījās un paldies MiiT par omulīgo atmosfēru!

Kaļam plānus, lai vairāk šādu priecīgu vakaru.

Uz tikšanos nākamajā Sarunu Darbnīcā!

Sarunu Darbnīca Nr.2-1

Sarunu Darbnīca Nr.2

Sarunu Darbnīca Nr.2-3

Sarunu Darbnīca Nr.2-4

 

Sarunu Darbnīca nr.2-8

 

 

Sarunu Darbnīca Nr.2-5

Sarunu Darbnīca Nr.2-6

Sarunu Darbnīca nr.2-9

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *