Sarunu Darbnīca Nr.3!

Sarunu Darbnīca Nr.3!

Sarunu Darbnīca Nr.3

Atlikušas tikai dažas dienas līdz Valodu Darbnīcas trešā pasākuma ciklā “Sarunu Darbnīcas”. Šoreiz ar izcilu tēmu gada iesākumam – tā kā tas vienmēr nāk ar daudziem jo daudziem (lai piepildās!) laimes vēlējumiem, mums liekas, ka par to vērts parunāt mazliet vairāk.

“Kā dzīvot laimīgi šeit un citur?” – par laimes un labsajūtas faktoriem, par māju izjūtu, par vidi un kultūru  – šī tēma ir par visiem un katru atsevišķi, tāpēc šī noteikti nebūs lekcija. Šīs būs sarunas.

Iepazīstieties ar sarunu viesiem! Trīs personības – īsumā.

 

Ksavjērs Landes (Xavier Landes) ir filozofs, Kopenhāgenas Universitātes pētnieks, kurš dzīvojis Francijā, Kanādā un Latvijā, taču no 2009. gada viņa mājas ir Dānijā. Ksavjērs Kopenhāgenas Universitātē pasniedz lekcijas par laimes tēmu, par kuru ir publicējis vairākus rakstus (http://mcc.ku.dk/staff/?pure=en/persons/383109). Vienlaikus viņš ir arī padomnieks Laimes pētniecības institūtā (Happiness Research Institute, http://www.happinessresearchinstitute.com ) – domnīcā (think tank), kuras uzdevums ir veicināt diskusijas par laimi un labklājību Dānijā un cituviet. Papildus tam Ksavjērs arī regulāri publicē rakstus žurnālā Slate franču valodā (http://www.slate.fr/source/62197/xavier-landes).

Antuāns Žakobs (Antoine Jacob) žurnālistikā darbojas jau ceturtdaļgadsimtu. Šajā laikā viņš kā savu pētniecības lauku ir izvēlējies Ziemeļeiropu, kuru ir bijusi iespēja iepazīt no visdažādākajiem rakursiem. Antuāns regulāri viesojas Baltijas valstīs un Rīgā jūtoties labāk, nekā Stokholmā, pat par spīti daudz plašākajām iespējām tur baudīt džezu, kas ir viņa aizraušanās. Bez tā Antuānam patīk vērot, pastaigāties, lasīt, klausīties, rakstīt un citas lietas. Savā brīvajā laikā viņš raksta arī blogu – jacobnordiques.blogspot.com.

Didzis Melbiksis ir žurnālists, kurš strādā arī kā konsultants ANO bēgļu aģentūrā. Gandrīz 7 gadus viņš ir pavadījis Zviedrijā, ko nu jau uzskata par savām otrajām mājām. Joma, kurā Didzis jūtas sevišķi ērti, ir sociālie mediji – ar visām to priekšrocībām un trūkumiem. Tādi tīkli kā, piemēram, Facebook vai Twitter dodot iespēju popularizēt un sekmēt politiskas kampaņas par viņam nozīmīgām tēmām. Savā brīvajā laikā viņš izmēģina roku daiļliteratūrā un ģitārspēlē. Patiesībā jau viņam ir arī sava grupa – vēl viens eksperiments savā dzīves ceļā.

Tiekamies 18. janvārī plkst. 19:00 kafejnīcā “AUSTRA”, K. Barona ielā 41/43!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *