Franču valoda. Fonētika. Nazālie patskaņi jeb kā runāt caur degunu?

Nazālie patskaņi; vārdu sasaistīšana; nasal vowels, voyelles nasales

Skaņai ir nozīme! Es protu veidot skaņas "caur degunu" tā, kā to dara francūži!

ILGUMS
1 x 1,5h

Mini kurss fonētikā – nazālie patskaņi jeb kā runāt caur degunu?

Nepieciešamais valodas līmenis : sākot no Iesācējs 3 (A1, min. 60 mācību stundas)

Nost ar pārpratumiem! Šī mini kursa noslēgumā Jūs spēsiet atšķirt un izrunāt nazālos patskaņus franču valodā, izšķirt šo skaņu dažādos pierakstus, kā arī veidot atbilstošas leksiskās un gramatiskās struktūras. Mini kursa laikā būs arī iespēja iepazīties ar starptautisko fonētisko alfabētu, kas, izmantojot franču valodas vārdnīcas vai rokasgrāmatas, palīdzēs orientēties vārdu izrunā.

Vai Jūs droši atpazītu nazālos patskaņus? Jā? Nē? Varbūt? Izmantojiet iespēju apgūt šīs mums tik nepierastās skaņas!

Jūs apgūsiet, kā atšķirt un izrunāt nazālos patskaņus franču valodā, kāds ir pieraksts katrai no šīm skaņām, kā saprast vārdu izrunu ar fonētiskā alfabēta palīdzību, kā arī iemācīsieties mutvārdos atšķirt vīriešu un sieviešu dzimti.

Mini kursa ietvaros Jūs lietosiet dažādus nazālos patskaņus, nenoteiktos artikulus “un”, “une”, apstākļa vārdus ar “-ement”, “-emment” un “-amment”, skaitļus un daudz ko citu.

Nepieciešamie materiāli:

Visi materiāli (drukātā vai elektroniskā formātā) nodarbības dalībniekiem tiks nodrošināti. Līdzi nepieciešams kabatas spogulītis (lai novērtētu savu artikulāciju) un tālrunis vai cita ierīce, kurā iespējams veikt balss ierakstus.

Izvēlies kādu no piedāvātajiem datumiem un laikiem: *Trešdiena, 30.11. plkst 17:00-18:30

PIESAKOS!